پویش داستان نویسی جمعی باهمنویس

تیم نرم افزاری ایران شمیم پویش داستان نویسی جمعی باهمنویس

پویش داستان نویسی جمعی باهمنویس

ارسال شده توسط ادمین

باهمنویس

لذت با هم نوشتن را در باهمنویس تجربه کنید

باهمنویس عنوان پویشی است در رسانه های اجتماعی با هدف تشویق کاربران فارسی زبان به نوشتن داستان. در این پویش که توسط وبسایت ایران شمیم هدایت می‌شود تمامی فارسی زبانان می‌توانند به یک نویسنده تبدیل شوند.

باهمنویس چطور کار می‌کند؟

کافی است در شبکه اجتماعی اینستاگرام عضو شوید و پیج باهمنویس را در اینستاگرام دنبال کنید. در این پیج بخش ابتدایی یک داستان توسط ما به اشتراک گذاشته می‌شود. ادامه داستان با شماست! در واقع شما می‌توانید داستان را با حداکثر حدود 150 کلمه متناسب با سلیقه خودتان تا جایی به پیش ببرید و متن خود را در قالب یک پست با هشتگ #باهمنویس در پیج شخصیتان منتشر کنید.

برای پست خودتان لازم است از تصویر زیر استفاده کنید و متن داستان را به عنوان کپشن برای آن درج کنید. برای دانلود این تصویر کافی است روی آن کلیک کنید (یا در گوشی خود روی آن ضربه بزنید).

باهمنویس
پویش داستان نویسی جمعی باهمنویس

مخاطبین این پویش می‌توانند با دنبال کردن هشتگ #باهمنویس در اینستاگرام به تازه‌ترین نوشته‌های نویسندگان با لایک کردن پست‌ها رأی بدهند. پست‌های مربوط به هر قطعه از داستان تا زمان انتشار قطعه جدید در پیج رسمی باهمنویس برای جمع آوری لایک فرصت دارد. توجه داشته باشید یکی از ده نوشته‌ای که جزء محبوبترین پست ها برای یک قسمت از داستان بوده است توسط تیم باهمنویس به عنوان ادامه داستان انتخاب می‌شود و روی پیج اینستاگرام و کانال تلگرام باهمنویس منتشر می‌شود.

جزئیات پویش باهمنویس

لازم نیست حتما یک نویسنده خبره و کارکشته باشید تا در این پویش به عنوان نویسنده شرکت کنید. هدف ما تشویق همه فارسی زبانان به نوشتن داستان است. بنابراین نگران هیچ چیز نباشید. در ضمن اگر لازم باشد ما به شما کمک می‌کنیم نتیجه نهایی از نظر نوشتاری کیفیت قابل قبولی داشته باشد.

طبیعتا نوشته‌هایی که حاوی توهین به اقشار مختلف یا محتوایی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد در این پویش ثبت نخواهد شد.

نام شما به عنوان نویسنده برای بخش انتخاب شده از داستان ثبت خواهد شد.

با توجه به اینکه پست‌های مربوطه احتمالا از پیج های نویسندگان حذف نمی‌شود برای اینکه سایر کاربران بهتر بتوانند تشخیص بدهند پستی که مشاهده می‌کنند مربوط به قسمت‌های قبلی یا ادامه داستان است نویسندگان می‌بایست در ابتدای کپشن پست های خود عبارت “شماره قسمت” از “نام داستان” را ذکر کنند. برای مثال اگر نام داستانی که در حال حاضر در پویش باهمنویس در حال نگارش است “میلاد” باشد و قسمتی که نویسنده آن را نگاشته سومین قسمت این داستان باشد لازم است عبارت “قسمت سوم از داستان میلاد” را در ابتدای متن کپشن درج نماید.

یک خبر جذاب برای شرکت کنندگان در پویش

داستان هایی که در این پویش به صورت دسته جمعی نوشته می‌شوند در صورتی که حامی مالی داشته باشند به قید قرعه به تعدادی از افرادی که در پیج خود با نوشتن داستان در پویش شرکت کرده‌اند جوایزی تعلق خواهد گرفت و همچنین امکان انتشار کتاب به صورت فیزیکی یا دیجیتال با درج نام نویسندگانی که در قطعه‌های مختلف داستان نهایی همکاری داشته‌اند وجود دارد.

  • ژانویه 13, 2019